art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA
Saç ekimi nedir, neden yapılır?İnsanların dış görünüşünde en önemli unsur saçlardır. Her bireyin kişisel özellikleri arasında ilk sayılanlardan biri saç özelliğidir. Saçların değişimi ile kişinin görüntüsü tamamen değişebilmektedir.

Saçların seyrek olması veya hiç olmaması ise kişilerin kendine güvenleri etkilemekte ve fizikselden çok psikolojik sorunlar yaratmaktadır. Saçların dökülmesi insan sağlığını fiziksel olarak hiç bir şekilde etkilemese de, kel kelimesi ile tasvir edilmek kişilerin sosyal hayatta ve kendi içlerinde sorunlar yaşamasına neden olmaktadır.

Saç dökülmesinin psikolojik boyutu


Saç dökülmesi öncelikle estetik kaygılara, psikolojik sorunlara ve kendine güven eksikliğine neden olmaktadır. Toplum içerisinde başka insanların bakışlarından rahatsız olanlar ve dalga geçildiğini düşünen kadın veya erkekler, kurtarıcı bir tedavi yöntemi olan saç ekimini yaptırmaktadırlar.

Saç ekimi, kişinin saçlarıyla ilgili kaygılarını tamamen yok eden bir yöntemdir. Kellik artık çözümsüz ve hayat boyu yaşanması gereken bir sorun olmaktan çıkmıştır. Saç ekimi yaptıran kişiler sonuçları görmeye başladıktan sonra kendilerine olan güvenleri yeniden oluşmaktadır. Bu sayede sosyal hayatta ve iş hayatında daha başarılı ilişkiler kurabilmektedirler.


Saç ekimi nasıl yapılır?


Saç ekimi Türkiye’de konuyla ilgili uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Saç ekimi ilk çıktığı yıllarda yapay bir görünüm sunarken ve dışarıdan bakınca ekim yapıldığı belli olurken, şu anda kullanılan en gelişmiş yöntemler sayesinde saçlar doğal görünümleri ile uzamakta ve saç ekimi işlemi yaptırıldığı kesinlikle belli olmamaktadır. Ekim sonrasında ise bir daha hayat boyunca saçların tekrar dökülme riski bulunmamaktadır.

Saç ekimi işlemi temel olarak saçların yoğun olduğu ve genetik olarak dökülmeyen saçları içeren ense ve kulaklar üzerindeki saçlı deriden 1,2 ya da 3,4 saç kökü içeren saç ünitelerinin ( saç greftleri) alınarak saç dökülmesi olan alanlara taşınması işlemidir.

Saç ekimi yapılabilmesi için saç köklerinin alındığı bölgelerdeki saçların sağlıklı olması ve yoğunluğunun yeterli olması gereklidir. Saç rengi, saçın sertlik derecesi, saçların dalgalı ya da düz olması gibi faktörler de yapılacak girişimin sonucunu etkilemektedir.

Saç ekimi işlemi cerrahi bir operasyondur ve bu anlamda ciddiyetle yaklaşılmalı, uzman olmayan kişilerin etik dışı ve yasalara aykırı uygulamalarına karşı dikkatli olmak gerekmektedir.

İlgili yazılar:

Saç ekimi yöntemleri – FUE ve FUT
Saç muayenesi ve analizi nasıl yapılır?
Saç ekimi sonrası bakım ve iyileşme süreçleri
Saç ekimi fiyatları

 

konsultasyon sizi arayalım ister misiniz
 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.