art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA

Saç ekimi sonrası bakım ve iyileşme süreci

 

Saç ekimi operasyonu sonrasında doktorunuz tarafından bakım ve iyileşme süreci ile ilgili detaylı bilgiler verilmektedir.

Yapılan işleme, saç ekilen alanın büyüklüğüne göre operasyon sonrası iyileşme süreci ve verilecek tavsiyeler değişebilir. Genel olarak ekim işlemi bittikten sonra ağrı olması beklenmez.

Operasyon sonrasında herhangi bir kesik, bandaj vb. olmadığından bir gün içinde normal hayatınıza dönebilirsiniz. Sadece bazı ağır sporlardan kaçınmanız önerilir. Bu da derinizin gerginliğine bağlı bir durum olduğu için tavsiye edilmektedir.

Saç ekimi sonrası yapılması ve yapılmaması gerekenler için tıklayınız


Operasyon sonrasında ilk gün saçlar doktorunuz tarafından yıkanır ve daha sonraki yıkamalar için gerekli talimatlar verilir. Saç ekimi sonrasında ekim yapılan alanda oluşan kabuklar, yıkama işlemi ile kendiliğinden dökülmekte ve iki hafta içinde tamamen yok olmaktadır. Bundan sonra doktorunuz tarafından belirlenen sıklıklarda muayene yapılmaktadır.


Yeni saçlar ne zaman çıkar?


Koşulların normal seyrettiği durumlarda, saç ekimi sonrası bakım doğru şekilde yapılırsa yaklaşık bir yıl içinde istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Bu süre içinde saç dökülmeleri görülebilir, bu durum normaldir, endişelenmeye gerek yoktur. Rutin muayenelerde doktorunuz dökülmeleri kontrol edecek ve sizi bilgilendirecektir.

Ekim sonrası sağlıklı saçların çıkmaya başlaması 3 veya 4 ay içinde olmaktadır. 9 – 12 ay arasında ise tüm saçlar aynı kalite ve uzunluğa gelmiş olur.

Ekilen saçlar, mevcuttaki dökülmeyen bölgelerden alındığı ve aynı genetik özellikleri taşıdığı için daha sonraki yıllarda dökülme riskleri yoktur. Bu da saç ekiminin en büyük faydalarından biridir. Ekimden önceki saçlarınızın seyrek olduğu veya hiç olmadığı görünümünüz tamamen tarihe karışacaktır.


İlgili yazılar:
Fue Yönteminde iyileşme süreci
Saç ekimi yöntemleri – FUE ve FUT
Saç muayenesi ve analizi nasıl yapılır?
Saç ekimi sonrası bakım ve iyileşme süreçleri
Saç ekimi fiyatları

 

konsultasyon sizi arayalım ister misiniz
 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.