art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA

Saç Ekimi Sonrasında Mezoterapi ve PRP

 


Saç ekimi sonrasında doktorunuz tarafından mezoterapi veye PRP seansları tavsiye edilebilir. Her iki yöntem de saç köklerini güçlendirdiği ve saçları daha canlı hale getirdiği için yeni saçların daha hızlı bir şekilde istenen forma gelmesi sağlanmaktadır.

PRP yöntemi ile kişinin kendi kan hücrelerinden elde edilen karışımın saç köklerine enjekte edilmektedir. Bu yolla kanın içinde bulunan büyüme faktörlerinin (Growth factors) saç derisine etki ederek saçı doğal yoldan büyütmesi amaçlanmaktadır. PRP’de verilen kanın içinde bulunan VEGF hormonu, saç köklerinde yeni kan damarlarının oluşmasını hızlandırarak saç kökünün daha iyi beslenmesini sağlamaktadır. Böylece yeni ekilmiş köklerin beslenme sorunu kalmamakta ve güçlenmeleri hızlanmaktadır.

Saç mezoterapisi ise yine ekimden önce veya sonra yapılabilmektedir. Mezoterapi işlemi sırasında saç derisinin altındaki tabakaya verilen vitamin ve antioksidanlar sayesinde yine saç kökleri güçlenmekte ve saçlar daha hızlı bir şekilde uzamaya başlamaktadır.

Hangi yöntem daha uygundur?


Saç ekimi yöntemleri kişiye özel belirlendiği gibi, ekim sonrası doktorunuz tarafından tavsiye edilecek işlemler de farklı olabilir.

Ancak hem mezoterapi, hem PRP cildi besleyici ve yan etkisi çok az işlemlerdir. Güçlendirici yöntemleri kullanmanıza gerek olup olmadığı, varsa hangisi ile devam edeceğiniz konusunda doktorunuz sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.

 

konsultasyon sizi arayalım ister misiniz
 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.