art hospita
Koza Hair Transplant
l
KOZA

Saç ekimi yöntemleri hangileridir?

 


Saç ekimi uygulamalarının ve operasyonlarının gelişmesi ile birlikte kellik artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. Seyrek saçtan, bölgesel veya tamamen kellikten yakınan hastaların saç analizi ve gerekli muayeneler yapıldıktan sonra saç ekim yöntemine karar verilir. Saç ekimi işleminden sonra kişi normal hayatına morali yüksek ve kendine güvenli bir şekilde devam etmektedir.

En sık kullanılan saç ekimi yöntemlerini aşağıda bulabilirsiniz.


Saç ekimi yöntemleri


Öncelikle belirtmek gereken konu, her saç ekim yönteminin her kişiye ve her saç yapısına uygun olmadığıdır. Bu nedenle yapılacak analizler sonucunda hangi yöntemin kullanılacağına dokturunuzla birlikte karar vermeniz en doğrusudur.

Saç ekimi analiz ve muayenesi hakkında bilgi için tıklayın

FUE Yöntemi


Foliküler Ünite Extraction Yöntemi (FUE) ile saç ekimi vücudun ense, göğüs, sırt gibi başka bölgelerinden saçların tek tek alınıp saçsız bölgelere nakledilme işlemidir.

Folikül çıkartma işleminden önce saç köklerinin alındığı alandaki saçlar yaklaşık 1 mm olacak şekilde kısaltılır ve saç köklerinin 0.9-1 mm'lik çok ince özel iğnelerle tek tek alınmasıyla işlem gerçekleştirilir.

Diğer yöntemden en önemli farkı ense kısmında dikiş izinin oluşmaması
ve iyileşmenin daha hızlı olmasıdır.

Öncelikle ense bölgesi tıraş edilerek başlanılır. Lokal anestezi ile ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur. Başın arka bölgesindeki saç kökleri tek tek toplanır ve özel bir solüsyonda bekletilir. Slit adı verilen ince uçlu aletlerle saç kanalları açılır. Bu işlem saç köklerinizin yönünün, sıklığının ve görünümünün doğal olamasını sağlayacaktır. Açılan saç kanallarına toplanan kökler yerleştirilir.

Saç köklerinin yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra saçın arka bölgesine pansuman yapılır. Bütün bu işlemler yaklaşık 4-6 saat sürmektedir. Ekim sonrası hastanın 10 gün süreyle devam edecek bir bakımı vardır. Saç yıkama talimatı doktoru tarafından hastaya detaylı aktarılmaktadır.


FUT Yöntemi


Foliküler Ünite Transpalantasyonu (FUT) yöntemi, saç köklerinin enseden bir şerit halinde alınarak mikroskoplar altında foliküler ünitelere ayrıştırılması ve daha sonra ekilmesi işlemidir.

Sadece köklerin alınacağı alan olmak üzere küçük bir bölge traşlanır. Köklerin alınacağı alanda foliküler ünite sayısı belirlenerek alınması gereken miktar detaylı olarak hesaplanır.

Daha sonra bölgenin lokal anestezisi yapılarak uyuşturma sağlanır. Şerit, tek bisturi yöntemi ile çıkarılarak estetik bir dikişle kapatılır ve dikiş izi görünmez.

Alınan şerit mikroskop altında "greft" adını verilen foliküler ünitelerden oluşan parçacıklara ayrılır.

Bu sırada ekilecek bölgenin anestezisi sağlanarak köklerin yerleşeceği kanallar hekim tarafından yönlenmelerine dikkat edilerek doğru bir dağılım ve açıyla hazırlanır. Açılan bu kanalların yönü ve yerleşimi işlemin doğal görünmesi açısından en önemli aşamasıdır ve mutlaka işlemi gerçekleştiren hekim tarafından yapılmalıdır.

Foliküler ünitelerin hazırlanması ve kanalların açılmasından sonraki aşama ise saç köklerinin yerleştirilmesidir.

FUE ve FUT Yöntemlerinin karşılaştırması için tıklayınız.


İlgili yazılar:
Saç ekimi yöntemleri – FUE ve FUT
Saç muayenesi ve analizi nasıl yapılır?
Saç ekimi sonrası bakım ve iyileşme süreçleri
Saç ekimi fiyatları

 

konsultasyon sizi arayalım ister misiniz
 

alt
alt

Copyright Koza Saç Ekimi Medikarahan Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti Şirketine Bağlı Olarak Sağlık Turizmi Hizmeti Vermektedir. 
info@kozasacekimi.com  Telefon: 0216 368 39 33 . Web Tasarımı:Teknet Tasarım

Önemli: * Saç ekimi uygulamalarımız anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Gizlilik Politikası ve Tüketici Hakları Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.