Ekilecek saçların iki kulak arasından ense bölgesinden tekli ikili veya daha fazla saç teli içeren kıl kökü (graft), deri adacıkları seklinde alınır. Bu kıl kökü (graft) alım işlemi mikromotor olarak adlandırılan cihaz vasıtısıyla alınır. Ucuna takılan çapları 0,5 mm ile 1,5 mm arasında değişen iğnelerle işlem yapılır.

Kıl folliküllerinden (graft) kalan boşluklar çok küçük olduğundan kendiliğinden iyileşir ve dikiş atmaya gerek kalmaz. Alınan bu kıl follikülleri (graft) saçsız bölgede daha önceden açılmış kanallara yerleştirilir.Bu kanal açma kıl folliküllerinin çapı ve saç köklerinin olması gereken derinlik hesaplamaları yapıldıktan sonra uygulanır.

FUE YÖNTEMİ ile saç ekiminde bir seansta 1500-3500 kıl follikülü (graft), 3500-8500 saç teli ekimi yapılabilmektedir.

FUE YÖNTEMİNDE İYİLEŞME SÜREÇLERİ

İlk 2 gün sac ekimi yapılan ve alınan bölgenin iyileşme sürecidir, önerilenler dışında herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur. 3. gün tarif edilen şekilde sac bakımı ve yıkaması yapılmaktadır. 10.gün sac ekimi yapılan ve alınan bölgelerin yıkanmaları sonucunda bölgedeki kabuklar dökülmesi beklenir. 15 gün sonra her iki bölgenin iyileşmesi tamamlanmıştır, iyileşme tamamlanınca herhangi bir iz kalmayacaktır. 3 hafta sonra ekilen saçların % 60 -70 i dökülmektedir. 8-12 hafta sonra ekim yapılıp dökülen saçlar yeniden uzamaya başlar. 5-6 ay sonra saçların tamamı uzar, diğer saçlarla birlikte kestirelebilir.